Gurgu gurgu į Kaziuko turgų

Sukasi laiko ratas, sukasi metų laikai ratu ir kaip kasmet, mūsų mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė.
Kovo 13 dieną mokykloje skambėjo liaudiškos polkos ir į savo klases apsipirkti kvietė pasipuošę prekiautojai. Pirmieji šventę pradėjo pradinių klasių mokiniai, kurie tradiciškai šią šventę pasitiko daina, prisiminė karalaitį Kazimierą ir jo vardu pavadintą mugę. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su senaisiais lietuvių įrankiais – senoviniu mediniu lygintuvu, prieverpste su veidrodėliu, į kurį žiūrėdamos bobutės verpė ir dar vaikus dabojo.
Galiausiai mūsų mielos antros klasės mamos, technologijų mokytoja Giedrė ir dvi vyresnių klasių mokinės pakvietė mūsų pradinukus į dirbtuvėles, kaip būna kiekvienoje rimtoje save gerbiančioje mugėje. Čia buvo mokoma lankstyti kepurėles, gaminti pavasariškas puokštes, gaminti įvairių susuktų dirbinėlių, linksmų medinių žmogeliukų, popierinių lankstinių ir atspaustų atvirukų.
Vėliau visoje mokykloje pertraukų metu vyko klasių prekybos. Be pyragų, pudingų, žele gausos, dar buvo galima įsigyti įvairiaspalvių karolių, dekupažuotų pakabų, šalikų ir net nuostabių mokytojos Giedrės paveikslų!. Ketvirtokas Gabrielius gyrėsi saldumynus su mama kartu gaminęs iki 3 val. nakties nemiegojęs. Pirmokė Viltė džiaugėsi įsigijusi dovanų. Antrokas Jokūbas didžiavosi savo sugalvota reklama, kuri priviliojo daug pirkėjų.