Mokyklos padėkos šventė

Nevalstybinė krikščioniška Klaipėdos „ Vaivorykštės tako“ vidurinė mokykla gyvuoja uostamiestyje jau 17 m.
Tačiau tik šį rugsėjį po ilgų klajonių įvairiose miesto vietose mokykla grįžo į savo nuolatinę buveinę Sportininkų g. ir visai pagrįstai šventė naujos mokyklos atidarymą, mat mokyklos pastatas pasinaudojus ES parama – atnaujintas iš pagrindų.
Rugsėjo pirmąją neskubėta švęsti – nes ir po mokyklą dar vaikščiojo statybininkai.
Užtat dabar surengta mokyklos palaiminimo ir padėkos šventė - šį penktadienį moksleiviai „Vaivorykštės tako“ moksleiviai ir mokytojai mokyklos kieme susikabino už rankų bendrai maldai. Palaimos bendruomenei maldą vedė skirtingų religinių bendruomenių pastoriai ir kunigai, kurių šeimų nariai ir priklauso šioms bendrijoms, o atžalos lanko šią mokyklą.
Net Klaipėdos miesto meras V.Grubliauskas, apsilankęs naujos mokyklos atidarymo šventėje, prisipažino buvęs sujaudintas bendros, skirtingų pastorių, kunigų maldos, ir , beje, maloniai nustebintas sutikęs šioje mokykloje dirbantį savo buvusį mokytoją – E. Vinkler, bei dabar čia mokytojaujantį buvusį bendramokslį R.Rževuskį .
Į vėliau vykusį šventinį padėkos koncertą buvo sukviesti mokyklos rėmėjai ir visi prisidėję prie mokyklos atnaujinimo. „Vaivorykštės tako“ mokyklos pastatas Klaipėdos m. Sportininkų g., pasinaudojus ES 2007 – 2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemone „Nevalstybinių bendrojo lavinimo mokyklų ir valstybinių bendrojo lavinimo mokyklų, vykdančių meninio ugdymo programą, infrastruktūros plėtra“, yra renovuotas iš pagrindų. Mokyklos pastatas buvo apšiltintas, pakeisti langai bei durys, renovuoti šilumos mazgai, pakeisti vamzdynai, atlikti vidaus patalpų ir inžinierinių sistemų remontai.
Moksleiviai džiaugiasi ne tik šviesiomis klasėmis, bet ir šiuolaikinėmis mokymo priemonėmis bei specialia dalykinių kabinetų įranga.
Viso mokyklos projekto atnaujinimo vertė - 2 milijonai litų. 85 proc. šios sumos skirta iš ES fondų.