Subūrė literatūriniai skaitymai

Š. m. gruodžio 1-ąją į gimnazijos salę rinkosi tie, kurie neabejingi tekstui – savam ir svetimam; išjaustam ir nugludintam; rimtam, svariam... ir taip mums reikalingam. Pirmąją žiemos popietę gimnazijos lituanistės kvietė visus į literatūrinį renginį „Savos (ir ne tik... ) kūrybos skaitymai...“ Popietės metu visi dalinosi poetiniu tekstu – skambėjo ne tik pačių mokinių kūryba, bet ir literatūros klasikai prabilo vaikų lūpomis.
Skaitymus pradėjo ir Biblijos eilutėmis su visais susirinkusiais pasidalino mokyklos direktorė Džiuljeta Gečienė.
Renginį vedė (bei savo eseistiką skaitė) I-IV klasių lietuvių kalbos mokytoja Deimantė Rutkauskaitė. 5-8 ir I-IV klasių mokiniai drąsiai skaitė įvairius tekstus: autorinius, Salomėjos Nėries, Vytauto Mačernio, Maironio, kitų autorių kūrybą.
Popietės metu įvyko daugumai dalyvių netikėtas reginys – mokytojo ir mokinės literatūrinė dvikova. Iššūkį „metė“ istorijos mokytojas Egidijus Sereičikas, kuris skaitė Vytauto Mačernio „Aš pažinau karalių tavyje“. Tą patį tekstą deklamavo ir III gimnazijos klasės mokinė Liudmila Žvingilaitė. Ji iki lemtingos minutės nežinojo, kas jos laukia ir ko tikėtis, todėl džiugu, kad šis literatūrinis iššūkis gimnazistės neišgąsdino. Viliamės, kad tokie literatūriniai susitikimai taps tradiciniais, nes, pripažinkime, tai praturtina mūsų sielas.