Aštuntokai savanorystės misijoje

Mes, 8 klasės mokiniai, nusprendėme važiuoti savanoriauti. 2019 metų rugsėjo 23-iosios rytą pradėjome savo kelionę. Iš pradžių nuvažiavome į mūsų tikybos mokytojo sodybą, kurioje žaidėme žaidimus tam, kad geriau pažintume vienas kitą ir galėtume suburti komandą, kuri pasitarnautų savanoriavimo darbuose. Vėliau važiavome į pagrindinę savanoriavimo vietą, t. y. į Dabikinėlės kaimą (Akmenės rajonas), kuriame yra įsteigtas reabilitacijos centras priklausomiems asmenims „Prieglobstis“. Kai atvykome, supratome, kad sąlygos nebuvo tokios puikios, kaip mes svajojome, be to, iš mūsų buvo surinkti telefonai (jie grąžinti tik paskutinę savanoriavimo dieną).
Mūsų dienotvarkė buvo griežta: ryte atsikeliam, pavalgom pusryčius, o tada keliaujame darbuotis. Dirbome Akmenės sandėlyje, kuriame padėjome nešioti daiktus. Keletas mūsų komandos narių yra alergiški dulkėms, todėl jie padėjo reabilitacijos centre, kuriame mes ir gyvenome. Po darbų visi važiuodavome skaniai pavalgyti į Akmenės centre esantį reabilitacijos centrą. Vėliau vykdavome į Vaikų dienos centrą, kuris yra Naujojoje Akmenėje. Dienos centre dėmesį skyrėme vaikams – žaidėme su jais įvairius žaidimus. Vakarais, kai grįždavome į savo laikinuosius namus, vakarieniaudavome, o po to laiką skirdavome pokalbiams su tikybos mokytoju. Taip pat turėdavome laisvas 1-2 valandas (iki to laiko, kai rakinamos patalpos), todėl mes sugalvodavom žaisti slėpynių, tiesą-drąsą ir kitus žaidimus. Taip pat susibūrėme į šlovinimo grupę ir atlikome keletą giesmių žmonėms, kurie šiuo metu yra reabilitacijos centre, bei vaikams, kurie lankosi dienos centre.
Rugsėjo 27 d. savo savanorystės programą baigėme ir vykome į namus. Šią dieną turėjome galimybę užsukti į Balsių stovyklą, kurioje praleidome aktyvų ir turiningą poilsį, nes išbandėme savo fizinę ištvermę laipiodami sudarytose trasose.
Beje, vieną dieną turėjome galimybę susitikti su Naujosios Akmenės rajono meru Vitalijumu Mitrofanovu, kuris mums padėjo už savanoriavimą.
Ši kelionė padėjo mums susidraugauti, pažinti vienas kitą bei dirbti komandoje. Manome, kad buvo verta!
Dorotėja Gaubaitė, 8 klasė