2024 m. rugsėjo 4 d. (trečiadienį) IV g. klasės mokiniai turėjo puikią galimybę pakartoti pernai metų lietuvių kalbos ir literatūros kursą netradicinėje aplinkoje. Mokiniai dalyvavo netradicinėje išvykstamojoje pamokoje Klaipėdos universiteto Botanikos sode, kur jų laukė literatūros pamoka „Augalų reikšmė lietuvių literatūroje“ (mokytoja D. Rutkauskaitė). Moksleiviai suskirstyti į komandas ne tik turėjo surasti Botanikos sode paslėptus „lobius“, kurie buvo reikalingi tolimesnėms veikloms, bet atvykę į bazę, kur laukė mokytoja, žingsnis po žingsnio atliko jiems skiriamas užduotis – kartojo kursą: atpažino autorius,…
Kategorija: <span>Uncategorized</span>
2024 m. rugsėjo 3 d. IV g. klasės mokiniai kartu su auklėtoju A. Zamkausku vyko į Rundalės dvarą Latvijoje. Pakeliui aplankė Šiaulius ir Kryžių kalną.
2024 m. rugsėjo 4 dieną II gimnazinės klasės mokiniai (kartu su mokytoja Giedre) lankėsi Laikrodžių muziejuje, kuriame dalyvavo „Meno pinklių“ edukacijoje. Gimnazistai gilino žinias apie meno epochas.Kiekviena dalyvių pora gavo po planšetinį kompiuterį su įdiegta specialia aplikacija. Visi tapo detektyvais, klaidžiojo po muziejaus ekspozicines sales ir bandė įveikti suktas užduotis. Geriausia detektyvių pora tapo Viltė Purauskaitė ir Grėtė Girdvainytė!
2024 m. kovo 9 d. „Vaivorykštės tako“ gimnazijoje vyko pradinių klasių moksleivių šachmatų turnyras. Šiame turnyre dalyvavo daugiau kaip 20 mokinių. Daugumai iš jų buvo pirmoji turnyrinė patirtis. Turnyre dalyvavo ir mažiausi mokyklos atstovai – priešmokyklinukai Grantas ir Mindaugas.Patys stipriausi turnyro dalyviai iškovojo garbę dalyvauti prestižiniame tarpmokykliniame šachmatų turnyre.Į mokyklos rinktinę pateko:1 klasė mokinys Ąžuolas,2 klasės mokiniai Henris ir Lauras,3 klasės mokinys Jokūbas,4 klasės klasės mokinys Simas.Turnyrą surengė šachmatų mokytojas Vladimir Balaklijec (remia Klaipėdos miesto šachmatų federacija).
Netradicinė pamoka spektaklyje „Dievų miškas“2022 m. lapkričio 17 d. (ketvirtadienį) II-III g. klasių mokiniai turėjo netradicinę integruotą literatūros ir istorijos pamoką (mokytojai E. Sereičikas ir D. Rutkauskaitė) Klaipėdos Žvejų rūmuose, t. y. dalyvavo Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklyje „Dievų miškas“ (rež. A. Sunklodaitė), pastatytą pagal to paties pavadinimo memuarinį romaną, kurio autorius yra Štuthofo koncentracijos stovykloje kalėjęs B. Sruoga. Buvo įdomu stebėti teatro pasirinktus sprendimus, leidžiančius taip subtiliai perteikti lageryje patirtus žiaurumus.
2022 m. birželio 15 d. (trečiadienį) mūsų gimnazijos 8 ir I-III g. klasių moksleiviai turėjo netradicinio ugdymo dieną – išvykstamąją konferenciją Jaunimo sodyboje, kur pristatė savo projektus. Netradicinėje erdvėje išklausėme 13-ika pranešimų įvairiausiomis temomis, pvz., „Serenada bėgant šimtmečiams“, „Biblijos požiūris į šeimą“, „Perskaitytų knygų statiatika“, „Hololausto tema istorijoje, literatūroje ir kultūroje“, „Anglies dvideginio analizatorius“ ir kt. Po konferencijos mokiniai susitiko su misionieriumi, kunigu Hermanu Šulcu.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į tai, kad Europoje sparčiai daugėja naujojo koronaviruso (COVID-19) atvejų, kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) bei Lietuvos savivaldybes su prašymu imtis aktyvių prevencinių veiksmų ugdymo įstaigose. Esant poreikiui, mokinius, grįžusius iš Kinijos ar Šiaurės Italijos, prašoma mokyti nuotoliniu būdu, taip pat siūloma leisti iš namų dirbti ir mokytojams bei kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams, apsilankiusiems pavojaus zonoje esančiose teritorijose. Nuorodos, kur galėtumėte rasti daugiau informacijos: http://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/efektyviausios-priemones-koronaviruso-prevencijai-konsultavimas-ir-grizusiuhttp://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sam-siulo-imtis-aktyviu-prevenciniu-veiksmu-mokyklose
Sulaukėme tos dienos, kai mūsų gimnazijos VI-ąjai laidai liko tiek nedaug – tik 100 dienų, o tada viską teks atiduoti sėkmei į rankas, todėl kovo 1-ąją vyko tradicinė Šimtadienio šventė. III g. klasės mokiniai viską paėmė į savo rankas, todėl pirmąją pavasario dieną mūsų abiturientai, kurie praminti „Trijų muškietininkų“ vardu, įžengė į žinių studiją. Linksmai (bet tuo pačiu ir labai rimtai) nusiteikę žinių vedėjai Birutė Ruškytė ir Rimantas Gečas buvo puikiai išsiaiškinę visas dvyliktokų „paslaptis“, tad atkakliai kamantinėjo apie gyvenimą…
Mūsų mokyklos penktokai lankėsi Klaipėdos pilies muziejuje: sužinojo kaip kūrėsi uostamiestis ir net matavosi viduramžių šarvus.
Kovo 18 dieną mūsų mokykloje viešėjo du ,, Misijos Sibiras 2018“ dalyviai – Viltė ir Arnoldas. Jie mokiniams pristatė filmuką ir papasakojo apie Kazachstane ištremtus lietuvius. Ekspedicijos dalyviai pasidalino mintimis ir jausmais, patirtais lankantis Kazachstano vietovėse. Jų tikslas buvo aplankyti mirusių tremtinių kapus, juos sutvarkyti ir pastatyti atminimo kryžius. Mokiniai netruko svečius užpilti klausimais, norėjosi detaliau sužinoti apie tremtinių likimus lageriuose. Susitikimas paskatino labiau domėtis savo tautos istorija, o kai kuriuos gal net įkvėpė užpildyti anketas į kitų metų ekspedicijos…
Mokomės vokiečių kalbos: tradiciškai ir nelabai tradiciškai, bet noriai – 6 ir 7 klasių moksleiviai kepė meduolius, keliavo į Liubeką.
7 klasėje vyko integruota kalbų pamoka pagal projektą „Kelionė per keturias kalbas“Mokiniai rinko, rašė, lygino žodžius susijusius su mokyklos aplinka (baldai, įranga, kanceliarija) keturiomis kalbomis: rusų, vokiečių, anglų ir lietuvių.
Visi puikiai žinome, kad Vasario 16-oji yra Lietuvos Valstybės atkūrimo diena, todėl vasario 15 d. popietę mūsų gimnazija minėjo 101-ąjį Lietuvos gimtadienį. Renginyje buvo tiek rimties, tiek šurmulio akimirkų, kadangi klausėmės III g. klasės mokinių atliekamos dainos „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, žiūrėjome dokumentinę apybraižą „Daktaras Jonas Basanavičius“, žaidėme greitąją viktoriną „Pažink Lietuvą“, kurioje buvo sunku išrinkti laimėtojus, nes dauguma klasių-komandų surinko po vienodą skaičių teisingų atsakymų. Galiausiai visi kartu giedojome Lietuvos himną. Taip pat renginio metu buvo apdovanoti dailiojo rašto…