Metai: <span>2016</span>

Š. m. gruodžio 1-ąją į gimnazijos salę rinkosi tie, kurie neabejingi tekstui – savam ir svetimam; išjaustam ir nugludintam; rimtam, svariam… ir taip mums reikalingam. Pirmąją žiemos popietę gimnazijos lituanistės kvietė visus į literatūrinį renginį „Savos (ir ne tik… ) kūrybos skaitymai…“ Popietės metu visi dalinosi poetiniu tekstu – skambėjo ne tik pačių mokinių kūryba, bet ir literatūros klasikai prabilo vaikų lūpomis. Skaitymus pradėjo ir Biblijos eilutėmis su visais susirinkusiais pasidalino mokyklos direktorė Džiuljeta Gečienė. Renginį vedė (bei savo eseistiką…

Renginiai

2016 m. lapkričio 25-ąją VšĮ „Vaivorykštės tako“ gimnazijos mokiniai rinkosi į DRAUGO dienos minėjimą. Šis jaukus penktadienio vakaras buvo pradėtas šlovinimu, o savo mintimis apie draugystę ir jos prasmę dalijosi Laurynas Jacevičius – LCC tarptautinio universiteto Dvasinio ugdymo koordinatorius. Po gražių ir įkvepiančių Lauryno žodžių, už kuriuos esame nuoširdžiai dėkingi, pradėjome tradiciniu tampantį ŠPROTŲ mūšį. Šiame mūšyje dalyvavo 7 komandos, kurios nuo paties pirmo etapo buvo pasiryžusios laimėti. Keturių etapų metu mokiniai ne tik tikrino savo žinias, tačiau sužinojo ir…

Renginiai

Spalio 10 gimnazijoje lankėsi grupė mokytoju iš Olandijos, krikščioniško Kalvino koledžo. Svečiai susitiko su mokiniais, mokytojais, mokyklos administracija ir pasakojo apie Olandiją, pristatė jų šalies švietimo sistemą. Pasidalino apie didelio ir ilgamečio koledžo (Huso mieste) ypatumus. Kartu aptarėme mainų programos galimybes. Su džiugia širdimi išlydėjome svečius. Ir ateityje tikimės produktyvaus ir įdomaus bendradarbiavimo.

Renginiai

Per Gyvūnų šventę mokykloje daugiausia dėmesio sulaukė į svečius atvykę Pakrančių apsaugos kinologai su šunimis. Moksleiviai ir mokytojai užgniaužę kvapą stebėjo keturkojų pareigūnų pasirodymą, sprogmenų paiešką, nusikaltėlio gaudymą, daug kitų paklusnumo užduočių. Kinologai išsamiai papasakojo moksleiviams, kur ir kaip galima įgyti kinologo specialybę, supažindino su darbo specifika, atsakė į daugybę klausimų. Dėkojame jiems už kantrybę ir nuoširdumą, bei tokį nuostabų pasirodymą.

Renginiai

Pirmąją spalio savaitę, tradiciškai minėjome tarptautinę Gyvūnų globos dieną. Ankstų rytą gimnazijos moksleiviai su savo augintiniais susirinko mokyklos salėje. Šventė prasidėjo gimnazinių klasių moksleivių pranešimu apie Šv. Pr. Asyžietį gyvūnų globėją. Po to – linksmiausia dalis: augintinių pristatymas. Kiekvienas brangus ir numylėtas, nuo mažiausios žuvytės iki didžiausio šunelio bei išdykusio katinėlio. Džiaugsmui nebuvo ribų. Noras duoti, rūpintis, mylėti daro mus laimingesnius.

Renginiai

spalio 10 d. gimnazijoje vyko seminaras mokytojams „Mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymas“, kurį vedė lektorė Audronė Šarskuvienė. Mūsų tikslas – pažinti mokinių mokymosi ypatumus ir jiems padėti.

Renginiai

Rudens šventės metu klasių sukurtos mozaikos nustebino kūrybiškumu, išradingumu bei savo grožiu dar ilgai džiugino mus mokykloje.

Renginiai

Spalio pirmąją mūsų gimnazijos bendruomenės nariai, nešini pyragais, skanumynais, saldumynais ir kitomis rudeniškomis vaišėmis, rinkosi į Rudenėlio padėkos šventę. Ryškią saulę netruko užtemdyti rudeniniai debesys, bet pasipylęs lietus neišgąsdino dalyvių – mokyklos salėje išsirikiavo pyragais ir skanumynais nukrauti stalai, prasidėjo konkursai. Klasės su įkvėpimu dėliojo rudens mozaikas, komandos prisistatė bei rungėsi spėlionės, obuolienės valgymo ir kitose rungtyse. Buvo išrinktas skaniausias rudens pyrago konkursas, o jo kepėjai atiteko pereinamasis prizas – auksinė kepurė.Šventės dalyviai skubėjo įsigyti laimės loterijos bilietų – laimėtojų…

Renginiai

Saulėtą rugsėjo 1- osios rytą gimnazijos bendruomenė pradėjo naujus 2016 – 2017 mokslo metus.Skambant mokyklos himnui buvo pakelta gimnazijos vėliava. Bendruomenę pasveikino gimnazijos direktorė Dž. Gečienė. Svečiavosi ir žinia dalinosi LCC tarptautinio universiteto teologijos katedros vedėjas dr. Steve van Zanen. Visus drauge „Tėve mūsų” maldoje vedė gimnazijos kapelionas A. Valaitis.Šlovinimo giesmės ir šokiai pripildė širdis dėkingumo mūsų Kūrėjui. Nuskambėjo pirmasis naujų mokslo metų skambutis ir visus sukvietė į pirmąją pamoką.Būkite palaiminti. Už nuotraukas dėkojame fotografui Arvydui Kluoniui

Renginiai

Rugpjūčio pabaigoje „Vaivorykštės tako” mokytojai svečiavosi Ventspilio Valstybinėje gimnazijoje. Po šilto priėmimo direktorė papasakojo apie šią seną ir gilias tradicijas turinčią mokyklą. Įsteigta 1918 m. ir įsikūrusi nuostabios architektūros statinyje, ši Vemtspilio mokykla netrukus švęs savo šimtmetį. Mokyklos vadovai mums aprodė įvairias mokymuisi ir laisvalaikiui skirtas patalpas. Džiaugėmės nauja pažintimi ir bendradarbiavimo galimybėmis. Spėjome pasidairyti ir po Ventspilio miestą – pavakarę praleidome grožėdamiesi gėlynais, karvių skulptūromis, dundėdami siauruku iki inkarų parko, vaikščiodami pajūriu ir bendraudami. Net ir ūkanotas oras negalėjo…

Renginiai

Gegužės 26 d. gimnazijos klasių moksleiviai aplankė Klaipėdos kūdikių namus. Jie gamino meškučiui dantų pastą, darė bandymus nustatinėdami vandens PH ir nitratų kiekį jame. Vėliau kartu su vaikučiais vaikščiojo kieme ir suposi supuoklėse. Gimnazistai sulaukė kvietimo apsilankyti dar kartą – vasarą.

Renginiai

Gegužės 20 ir 27 dienomis gimnazijos moksleiviai žvalgėsi po Kuršių marias – plaukėme laivu „Venus” . Šią išvyką dovanojo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Per valandą trukusį pasiplaukiojimą klausėmės pasakojimo apie uosto veiklą, stebėjome laivus ir krovos kopmanijų darbą. Išvykos metu džiaugėmės bendryste ir saulėtu oru.

Renginiai

Birželio 1 d. 7-tos, 8-tos ir 10-tos klasių mokiniai plaukiojo baidarėmis Minijos upe. Puiki diena mokslo metų pabaigai – vanduo, baidarės, žaidimai ir vaišės prie laužo.

Renginiai

Saulėtą ir šiltą 2016 metų gegužės 27 dieną „Vaivorykštės tako“ gimnazijoje nuskambėjo Paskutinis skambutis. Gimnazijos kieme aidėjo mokinių juokas, kuris džiugino tėvelius, mokytojus ir šventės svečius. Į Paskutinio skambučio šventę atvyko miesto tarybos narys Tomas Meškinis ir Prekybos uosto seniūnaitis Ruslan Schneiderat. Svečiai mūsų bendruomenei linkėjo gražių akimirkų ir smagios vasaros. Koncerto metu skambėjo J. Štrauso valsas, kurį atliko jungtinis moksleivių ansamblis, dainas ir giesmes atliko mergaičių ansamblis, pradinių klasių mokiniai, šokius dovanojo pradinukai, širdį džiugino 4 klasės mokinių tėvelių…

Renginiai

Gegužės 6 dieną dvi „Vaivorykštės tako“ gimnazijos mokinės – Liudmila Žvingilaitė ir Beatričė Grigaliūnaitė – dalyvavo Vakarų Lietuvos moksleivių meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkurse, skirtame Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Renginys vyko Klaipėdos universiteto miestelyje. Merginoms buvo smagu ne tik pačioms sudalyvauti, bet ir paklausyti kitų moksleivių skaitomų tekstų bei atliekamų dainuojamosios poezijos dainų.

Renginiai

Ukrainai paramos kocerto metu buvo surinkti 630 eurų. Šie pinigai jau pasiekė adresatą – Zaporožės tikinčiųjų bendruomenę, su kuria bendraujau mūsų mokykla. Ši bendruomenė organizuoja pagalbos ir evangelizacijos misijas gyvenantiems prie Donecko fronto linijos. Bendruomenės pastorius informavo, kad už suaukotas lėšas bus perkami maisto produktai ir dalinami jų stokojantiems, gyvenantiems ties fronto linija ukrainiečiams.Beje, pagaliau Ukrainą pasiekė ir ilgai keliavusi, dar pernai rudenį „Vaivorykštės tako” gimnazijos surinkta bei pasidalinta humanitarinės pagalbos siunta.Zaporožės pastorius asmeniškai dėkojo mūsų mokyklai už visokeriopą paramą…

Renginiai

Mūsų gimnazijoje balandžio 11 dieną buvo minima Pasaulinė Žemės diena „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Trečios klasės mokiniai visiems susirinkusiems sudainavo himną, skirtą biologijos, fizikos ir chemijos mokslams, o gimnazistai Pavel Vestunov, Marija Povilionytė, Samuelis Kesarevas ir Beatričė Grigaliūnaitė pristatė pranešimus aktualiomis temomis. Buvo įdomu ir naudinga išgirsti apie Žemei gresiančius pavojus ir kaip turėtume elgtis, kad parodytume savo pagarbą Žemės planetai.

Renginiai

Kovo 24-25 dienomis „Vaivorykštės tako” gimnazijoje mokytojai dalyvavo seminare „Krikščioniškų vertybių integravimas pamokose”. Seminarą vedė lektorės – Tarptautinės krikščioniškų mokyklų asociacijos narės iš Kijevo. Mokytojai mokėsi atskleisti Kūrėjo meilę, sukurtos aplinkos grožį ir žmogaus – kūrinijos viršūnės paskirtį kiekvieno mokomojo dalyko pamokoje. Atlikdami užduotis grupėse, mokytojai mokėsi suvokti komandinio darbo ir vienybės svarbą. „Mokėmės gėrėtis Kūrėju ir Jo savybėmis ugdomojo proceso metu”, „Dėkojame už lektorių tikėjimą ir užsidegimą dėl vaikų ugdymo visose šalyse” – seminaro pabaigoje dalinosi mokytojai.

Renginiai

Kovo 7-tą dieną mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė. Pradinių klasių moksleiviai kvietė visus į savo klases ir siūlė pirkti, ragauti, loterijoje dalyvauti ar šiaip pasmalsauti. Tikras turgus virė trečiokų klasėje. Išradingai prekiavo ketvirtokai: siūlė ir picas, ir veltinio vėlimo pamokas.Verslūs prekeiviai viliojo akcijomis ir atrakcijomis. Reklaminių šūkių pavydėtų net pati „Maxima”. Nuo parduodamų skanumynų raibo akys, išradingumo nestokojo ir įvairių rankdarbių turėtojai.Pirko visi kas netingėjo, kas tik pinigų turėjo. O kas neturėjo, tam ir dykai kliuvo.

Renginiai

Mūsų gimnazijos II gimnazinės klasės mokinys Pavelas Vistunovas po pamokų pakvietė trečios klasės pradinukus į gamtos mokslų kabinetą, kad juos supažindintų su mini laboratorija. Trečiokai kartu su mokytoja Migle Kuktaite užsiėmimui pasiruošė atsakingai, o jų rankas nuo cheminių medžiagų saugojo guminės pirštinės. Jaunasis mokytojas papasakojo kaip saugiai atlikti darbus, vėliau visi kartu atliko keletą laboratorinių darbų: tyrė vandens kietumą, dirvožemio pralaidumą ir t.t. Pavelas vos spėjo atsakinėti į pradinukų klausimus. Smagu, kad mūsų mokyklos vyresnieji mokiniai moko mažuosius. Ačiū Pavelui.

Renginiai

Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras organizavo piešinių parodą „Piešiu Tėvynę“, skirtą Vasario 16-ajai paminėti. Mūsų mokyklos trečiokai ir ketvirtokai džiugiai piešė piešinius parodai, panaudodami įvairią techniką. Mokytojos Miglė Kuktaitė ir Lina Budriūnienė atrinko iš gausios piešinių krūvos gražiausius darbus ir pristatė į parodą. Parodoje dalyvavo 15 trečiokų ir 5 ketvirtokai. Mokinių darbus galima išvysti Moksleivių saviraiškos foje. Paroda veiks iki kovo 21 dienos.

Renginiai

Nei pūga, nei žvarbus vėjas nesustabdė mūsų mokyklos gamtos mylėtojų nuo žygio į Girulių girininkiją. 3 klasės mokiniai ir jų mokytoja Miglė Kutkaitė nutarė padėti ten gyvenantiems paukšteliams ir žvėreliams, jie vos patempė maišus gėrybių. Į mišką mus lydėjo eigulys Egidijus Šepetys. Eigulys nurodė, kad dovanas gyvūnams geriausia sukrauti po didelėmis eglėmis, ką mes ir padarėme. Eigulys mus vedžiojo po mišką, rodė žvėrelių pėdas sniege, jų nuskabytas ir apgraužtas medžių šakeles. Kelionės pabaigoje nuskubėjome prie Baltijos jūros, buvo smalsu kaip…

Renginiai

Lietuvių k. ir literatūra

Mokytojai ir darbuotojai

Anglų kalba

Mokytojai ir darbuotojai