Šių mokslo metų spalio – vasario mėnesiais VšĮ „Vaivorykštės tako“ gimnazijos ir Neringos gimnazijos 6-8 kl. mokiniai dalyvavo istorijų kūrimo ir vertimo projekte „Ungewönliche Geschichten“ (,,Keistos istorijos“). Remdamiesi paveikslėlių kauliukais išridentais žodžiais, mokiniai sukūrė istorijas. Vėliau jas išvertė į vokiečių arba prancūzų kalbas (prancūzų – antroji užsienio kalba). Galiausiai darbus iliustravo.Abiejose mokyklose buvo surengtos mokinių darbų parodos. Po Naujųjų metų parodomis buvo apsikeista ir vyko geriausiųjų darbų rinkimai – Neringos gimnazijos mokiniai bei mokytojai balsavo už VšĮ „Vaivorykštės tako“ gimnazijos…
Kategorija: <span>Projektai ir savanorystė</span>
2023 m. gruodžio 5-7 d. II g. klasės mokiniai dalyvavo išvažiuojamoje socialinėje savanorystėsprogramoje „Esame sukurti geriems darbams“, kuri buvo vykdoma Vaikų dienos centre „Vaikokelias“ Akmenėje ir Dabikinės V .Zubovo mokykloje.Programos metu buvo organizuojami užsiėmimai paaugliams ir vaikams. Užsiėmimų metu vykopasirodymai, jungiantys šokiai; gaminome advento kalendorių su Dievo pažadais. Mokiniai turėjogalimybę susipažinti su spec. poreikių turinčiais mokiniais ir užsiėmimų metu jiems padėti.Užsimezgusi draugystė su mažaisiais draugais, jų nuoširdumas ir šilti žodžiai nepaliko abejingų.Savanorystės metu patarnavome vieni kitiems ruošdami maistą, dar labiau…
2023 m. lapkričio 17-18 d. Palangoje vyko Pasaulinė lyderystės konferencija, kurioje šiemet susirinko daugiau kaip tūkstantis dalyvių ir savanoriavo daugiau kaip šimtas savanorių, o tarp jų ir mūsų „Vaivorykštės tako“ gimnazijos 8 kl. ir I-IV g. klasių mokiniai kartu su mokytojomis.Dvi dienas trukusio renginio metu turėjome ypatingą galimybę patarnauti ne tik šypsenomis, bet ir širdies darbais. Kartu savanoriavome registracijos, tvarkdarių ir svetingumo komandose. Širdis džiaugiasi, kad auga nauja lyderių karta su teisingomis pamatinėmis vertybėmis.Konferencija buvo kupina krikščioniškos lyderystės pranešimų ir…
2023 m. spalio 18 d. (trečiadienį) I g. klasės moksleiviai (auklėtoja Eglė) savo laiko skyrė savanorystei – 2 valandas buvo pagalbininkais „Maisto banke“. Juk gera daryti gerus darbus!
2023 m. rugsėjo 27-29 d. I g. klasės mokiniai dalyvavo išvažiuojamoje socialinėje savanorystės programoje „Esame sukurti geriems darbams“, kuri buvo vykdoma Troškūnų savarankiško gyvenimo namuose „Prieglobstis“ Anykščių rajone. Mokiniai su vadovais apsistojo Troškūnų bernardinų vienuolyne. Programos idėja – esame sukurti geriems darbams! Pagrindinis programos tikslas – formuoti bendruomeniškumą, ugdyti mokinių pasitikėjimą savo jėgomis ir formuoti socialinį sąmoningumą padedant kitiems. Programos metu buvo organizuojami individualūs ir komandiniai užsiėmimai, asmenybinis mokymas, praktiniai pagalbos darbai bei pramoginė veikla. Programos vadovai: Aurelija Kemešienė, Adomas…
2022 m. birželio 15 d. (trečiadienį) mūsų gimnazijos 8 ir I-III g. klasių moksleiviai turėjo netradicinio ugdymo dieną – išvykstamąją konferenciją Jaunimo sodyboje, kur pristatė savo projektus. Netradicinėje erdvėje išklausėme 13-ika pranešimų įvairiausiomis temomis, pvz., „Serenada bėgant šimtmečiams“, „Biblijos požiūris į šeimą“, „Perskaitytų knygų statiatika“, „Hololausto tema istorijoje, literatūroje ir kultūroje“, „Anglies dvideginio analizatorius“ ir kt. Po konferencijos mokiniai susitiko su misionieriumi, kunigu Hermanu Šulcu.
Rugsėjo 22-28 d. aštuoniolika,, Vaivorykštės tako “ gimnazijos aštuntokų įgyvendino savanorystės programą ,, Esame sukurti geriems darbams“. Programa buvo finansuojama iš Vyriausybės lėšų, skirtų vaikų užimtumui – esame labai dėkingi, kad kelionės išlaidos, maitinimas ir pramogos mokiniams buvo nemokamos. Programos pradžioje stiprinome moksleivių komandinį jausmą ir bendradarbiavimą, aptarėme asmeninius ir komandinius tikslus bei siekius, reikalingus padėti kitiems. Pradėjome komandiniu žaidimu ,, Lazertrone“. Vėliau vykome į Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią, kur susipažinome su broliu Benediktu, pamatėme nuostabaus grožio bažnyčią ir…
Gerbiami tėveliai,dėl sveikatos ir informacinių technologijų jus gali pakonsultuoti gimnazijos specialistai. Arūnė Eismontė Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Tel.: (8 46) 31 07 51 Mob.tel.: 6 615 12 609 El.paštas: arune@sveikatosbiuras.lt www.sveikatosbiuras.lt Dėl sunkumų prisijungiant prie nuotolinio mokymo programų, kviečiame skambinti arba rašyti į gimnazijos raštinę; pasistenksime jums padėti. Raštinės darbo laikas karantino metu: nuo 9 val. iki 14 val.
Klaipėdos – Krokuvos mokinių meno dirbtuvės vyko 2019m. birželio 23-30 dienomis. Projektą finansavo Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas „Jaunimo mainai“. Projekto metu patirti įspūdžiai, ilgam išliks visų, jame dalyvavusių, atmintyje. Krokuvoje bendravome su „Emmanuel“ gimnazijos mokiniais rusų, anglų ir lenkų kalbomis. Šiuo projektu siekėme didinti mokyklos bendruomenės ir mokinių sąmoningumą per bendravimo su Krokuvos mokyklos bendruomene užmezgimą ir palaikymą. Projekte buvo numatytos temos: „Daina – kiek daug ji pasako“, „Šokis – įsidėmėk, pakartok, išmok“, „Būk draugiškas, tolerantiškas, supratingas“, „Krokuva…
Mes, 8 klasės mokiniai, nusprendėme važiuoti savanoriauti. 2019 metų rugsėjo 23-iosios rytą pradėjome savo kelionę. Iš pradžių nuvažiavome į mūsų tikybos mokytojo sodybą, kurioje žaidėme žaidimus tam, kad geriau pažintume vienas kitą ir galėtume suburti komandą, kuri pasitarnautų savanoriavimo darbuose. Vėliau važiavome į pagrindinę savanoriavimo vietą, t. y. į Dabikinėlės kaimą (Akmenės rajonas), kuriame yra įsteigtas reabilitacijos centras priklausomiems asmenims „Prieglobstis“. Kai atvykome, supratome, kad sąlygos nebuvo tokios puikios, kaip mes svajojome, be to, iš mūsų buvo surinkti telefonai (jie…
Sausio 29 d. Vokiečių kalbos mokytoja Kristina Kerpė vedė integruotas kalbų pamokas. 6-8 klasių mokiniams. Pamokos metu mokiniai turėjo surinkti 20 žodžių pasirinktą tematika ir užrašyti juos visomis kalbomis kurių mokosi: lietuvių, vokiečių, rusų bei anglų. Į pagalbą buvo pasitelkti įvairių kalbų bei keturių kalbų žodynai paveikslėliuose. Mokiniams išties buvo įdomu rasti panašius ( panašiai rašomus ar tariamus) žodžius skirtingose kalbose bei plėsti savo žodyną kalbose kurių mokosi dabar. Rasti bent keliose kalbose panašūs žodžiai buvo užrašyti į tam paruoštus…
2019 m. Sausio 1 – vasario 28 dienomis Goethe’s instituto Lietuvoje ir Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos organizuojamame komiksų konkurse ” Comic zeichnen – Deutsch anwenden” dalyvavo 7 klasės mokiniai David Odebiyi ir Jokūbas Pilipavičius su darbu „Hilfe! Eindringlinge!”.
Mokomės vokiečių kalbos: tradiciškai ir nelabai tradiciškai, bet noriai – 6 ir 7 klasių moksleiviai kepė meduolius, keliavo į Liubeką.
7 klasėje vyko integruota kalbų pamoka pagal projektą „Kelionė per keturias kalbas“Mokiniai rinko, rašė, lygino žodžius susijusius su mokyklos aplinka (baldai, įranga, kanceliarija) keturiomis kalbomis: rusų, vokiečių, anglų ir lietuvių.
IV gimnazijos klasė 4 dienas savanoriavo (reabilitacijos centre „Prieglobstis“) Kairiškėse, Telšių rajone.
Projekto koordinatorius: Vokiečių kalbos vyr, mokytoja Kristina Kerpė Projekto vykdytojai/dalyviai: 6-8 klasių mokiniai besimokantys vokiečių kalbos Projekto tikslas: Pažinti tautą per gyvą kalbos ir kultūros patyrimą Projekto uždaviniai: Pažinti vokiečių tautos, kurios kalbos mokomasi, kultūrą. Patirti (gyvai girdėti, komunikuoti) vokiečių kalbą. Ugdytis mokymosi mokytis visą gyvenimą įgūdžius. Projekto vykdymo etapai: 2018.11.05 – 2019.04.30 pasiruošimas kelionei į Liubeką (Vokietija) : Kelionės būdo/transporto pasirinkimas (6 kl.mokiniai). Kelionės programos – lankytinų vietų, renginių, susitikimų derinimas (7 kl.mokiniai). Kelionės sąmatos sudarymas. Kelionės programos vykdymas…
Projekto koordinatoriai: Vokiečių kalbos mokytoja Kristina Kerpė Lietuvių kalbos mokytoja Kristina Karečkienė Rusų kalbos mokytoja Nataliia Lytovchenko Anglų kalbos mokytojas Romualdas Rževuskis Projekto vykdytojai: 7 klasės mokiniai Projekto tikslas: Palyginti keturių kalbų – lietuvių, rusų, anglų ir vokiečių – panašumus. Projekto uždaviniai: Surinkti kalbų, kurių mokomasi, sintaksiškai ir fonetiškai panašius žodžius. Atrasti kalbinių bendrumų, padedančių suprasti bei mokytis kalbų. Ugdytis mokymosi visą gyvenimą įgūdžius. Projekto vykdymo etapai: Surinkti sintaksiškai bei fonetiškai panašius žodžius, esančius lietuvių, anglų, rusų bei vokiečių kalbose.…
Projekto koordinatorius: Žmogaus saugos vyr. mokytoja Kristina Kerpė Projekto vykdytojai: 5 ir 7 klasių mokiniai besimokantys žmogaus saugos Projekto tikslas: Pasiruošti įvairioms ekstremalioms situacijoms Projekto uždaviniai: Susipažinti su įvairiomis ekstremaliomis situacijomis. Modeliuoti veiksmus įvairių ekstremalių situacijų metu. Ugdytis mokymosi mokytis visą gyvenimą įgūdžius. Projekto vykdymo etapai: Projektinio darbo temų pasirinkimas (Išgyventi…{nurodyti vietą ar/ir situaciją}), informacijos rinkimas. (2018.10.01 – 11.30) Surinktos informacijos sisteminimas pagal tris kriterijus (2018.12.03 – 2019.03.15) : Pasiruošimas ekstremaliai situacijai – galimų pavojų/grėsmių numatymas. Prevencija – priemonės/ veiksmai…
Praėjusiais mokslo metais II-oji gimnazijos klasė startavo su Tarptautiniu Jaunimo Misijos projektu Norvegijoje. Net savaitę visi klasės draugai svečiavosi Grimerud miestelyje Jaunimo Misijos bazėje, kur įvairūs žaidimai, gyvenimo ir tikėjimo tiesų mokymasis bei bendrystė subūrė visus į komandą. Nemažai laiko buvo skirta savanoriškiems darbams: humanitarinės pagalbos rūšiavimui, krovimui į furgonus, aplinkos tvarkymui ir kitiems. Teko apsilankyti panašioje į mūsų krikščioniškoje mokykloje, susipažinti su Norvegijos sostine Oslu. Visi į namus ir mokyklą grįžo gerokai subrendę ir dvasiškai ūgtelėję.
Kaip ir kasmet su Samariečio krepšio dovanėlėmis (įpakuotomis gražiai papuoštose batų dėžutėse ir gautose iš užsienio) svečiavomės kitoje mokykloje.Šiais metais pabuvojome Plikių Ievos Labutytės pagrindinėje mokykloje. Vaivorykštės tako gimnazijos šeštokai parodė trumpą miuziklą (rusų kalba), kurį paruošė rusų kalbos mokytoja Natalja Lytovchenko. Pasidžiaugėmė Plikių mokyklos spektakliu ir su Dievo meilės žinia padalinome Samariečio krepšio dovanas. Nuoširdaus džiaugsmo užteko visiems!
8 – I gimnazijos klasių mokiniai susirašinėja su Kalvino koledžo (Olandija) mokiniais, su kuriais planuojama mainų programa 2019 m.
2018-2020 m. įgyvendinamas projektas „VŠĮ Vaivorykštės tako“ gimnazijos mokymo(si) erdvių modernizavimas“, kuris finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. „VšĮ „Vaivorykštės tako“ gimnazijos mokymo (si) erdvių modernizavimas“ projekto tikslas – didinti mokyklos veiklų efektyvumą. Uždaviniai: Modernizuoti mokykloje esančias mokymosi aplinkas ir sudaryti galimybes kuo didesnei mokinių daliai naudotis inovatyviais mokymosi įrankiais ir įranga. Tapti patrauklia socialinę atskirtį mažinančia aplinka. Įgyvendinus projektą bus: nupirkta įranga (interaktyvios lentos, stacionarūs ir nešiojami kompiuteriai, modernios mokymo priemonės); atnaujinti baldai; atliktas remontas (atnaujinta grindų danga, įrengta…
„VAIVORYKŠTĖS TAKO“ GIMNAZIJOS VIZIJA – MODERNI, KOKYBIŠKĄ IŠSILAVINIMĄ TEIKIANTI KRIKŠČIONIŠKA GIMNAZIJA 2010 – 2014 m. įgyvendintas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuotas projektas „Klaipėdos VšĮ „Vaivorykštės tako“ gimnazijos kompleksinis sutvarkymas“, kurio metu mokyklos pastatas buvo iš esmės rekonstruotas , atnaujintas ir sumoderninta bei sutvarkyta mokyklos aplinka. Įgyta nauja mokymo įranga bei priemonės. „Jis yra mūsų Dievas, o mes – Jo ganoma tauta ir Jo rankų globojamos avys!” Psalmių 95:7.